Nevşah Enstitü, sizi ruhsal seviyede aradığınız tüm cevapları bulmaya, Öz'ünüze yaklaşmaya ve Hakikat'le tanışmaya çağırıyor. Sizin için buradayız.
   
Geri Bildirimler

Her yerde kendimi ararken ben, karşıma geçip bana ayna tutan aynada kendimi ve herşeyi görmeme yardımcı olan yolculuğun adı nefes. İyi ki dediğim yanlarında olmaktan keyif aldığım ve her seferinde şükür dediğim dostlar, ışığınız daim olsun.

Sinem KURTİŞ

Kendimle ilgili mucize kursu ile ilgili bir sürü şey söyleyebilirim ilk başta Mucize kursu benim için bir dönüm oldu. Kendimi birçok zaman yorgun bitkin ve düşünceleri arasında sıkışmış olduğum ne kadar olumlu düşünmeye çalışsam bile hep kendime yüklendiğim kendi ürettiğim bir sürü düşünce ve duyguya takılıp kaldığım zihnimde aklımla ve duygularımla ha bire kavga ettiğim. Bazı konularda tekrarlayan bir takıntı üzüntü ve endişe halindeyken, Kendimce bir arayışta iken karşıma çıkan yol oldu.  İnsanın kendine bir mucize olduğunu ve isterse sürekli bu mucize halinde kalıp sürekli mucizeleri görebileceğini öğreten bir değişim. 

Mk sayesinde düşüncelerime duygularıma ruhuma özüme dokundum. 

Bakışım değişti ruhum değişti düşüncelerim değişti ve olumsuz olarak gördüğüm her şey bir anda kara bir perde olarak aralandı. Ve mucizeleri görmeye ve hissetmeye yaşamaya başladım. Mucizenim küçüğü büyüğü olmaz. Asıl mucizenin kişinin kendisi olduğunu ve mucizeleri düşünce ve duygularıyla değiştiğinde hayatına alacağını gördüm. 

Nefes çalışmaları ile daha mutlu endişesiz kaygısız olduğumu fark ettim. 

Nefes eşittir mutluluk bence. Nefes le hayatımızı kolaylaştırabileceğimi mutlu bir şekilde mucizeler her daim hayatımıza alabileceğimi gördüm. Mk kurslarını özleyen ben sevgili Esma 

Esma MARTİN

Hayat yolculuğum da bir şeyler değişmeli diyordum fakat ne olduğunu bilmiyordum. Bir arayıştaydım. Telefon da bir arkadaşımla konuşurken bir şey yapmalıyım dedim. Arkadaşım Hülya yarın Mucize kursuna başlayacakmış gitsene dedi .Mucize kursu ismi çok cezbediciydi. İlk defa duyduğum bir kelimeydi O ana kadar Nefes her gün alıp verdiğim herkesin caba göstermeden yaptığı bir şeydi. Ne yapıyorlar ki nefes eğitimin de o ana kadar hiç tecrübe etmediğim hakkında herhangi bir yerde hiçbir yazı okumadığım bir konuydu. Telefonu kapatıp hülya kimmiş nefes neymiş mucize kursunda ne anlatıyorlar diye Google arama motoruna yazdım ve doğal nefesi anlatıldığı bir tv programını yuotube da video olarak izledim. Videonun tamamını da izlemedim kararımı vermiştim telefon açıp ben gelmek istiyorum deyip hızlıca kayıt oldum ve bir gün sonra 2017 Aralık ayında Mucize kursunda hayatımda ilk defa kendimi nefesi deneyimlerken buldum. Benim hayatımda mucize kursu arayışlarla dolu hayat yolculuğumun ilk durağı idi ve bana ne istediğimi bulmam konusunda yön verdi. Ben olanı olduğu gibi kabul etmeyen ve anda kalmayı başaramayan sürekli kendisiyle kavgası olan biriydim. Şuan geldiğim noktada; olanı olduğu gibi kabul eden ve her hangi bir sorunda kendime dönüp şunu diyebiliyorum geçecek bekle bu senin kavgan değil senden kaynaklı değil. Ben sadece istediğimi söylüyor ve kenara çekiliyorum ve olanları izliyorum. Şunu da biliyorum benim istediğim gibi olacak sadece bekle diyorum. Tabi ki nefes bir yolculuk mucize kursunu aldık bundan sonra artık her şey çok güzel olacak diyemem. Bu sizin ne kadar nefesin içinde kaldığınızla doğru orantılı. Bursa’da Mucize Kursuna katıldığınızda bir kere sizi her daim dinleyecek ve çıkmazlarınızda yol gösterecek bir meleğiniz olacak. Bir nefesine bakalım ne yaptın kendine diye senden daha çok seni iyileştirmek için caba sarf eden hep yanınızda olacak ve bu bilinçte kalman için hep destekleyecek kanatsız meleğin Hülya CİHAN olacak.

Sevgilerimle

Binnaz DANIŞMAZ KIRLI

Yaşamımın kontrolünün bende olduğunu hayat bana çok fazla acı ve şok yaşatarak gösterdi 

ve ben hep kendimi sorguladım. Kişisel gelişimle çok ilgilendiğim için "nefesle yolum kesişti.  Doğal nefesi denedim ve birden zihnimde farklı kapılar açıldı dolayısıyla huzursuzluğum arttı. Ve mucize kursuna gittim... Kendini kimseye açmamış, güçlü kadın duruşumla Mucize kursuna başladım... Güçlü kadın gitti küçük bir çocuk geldi. Hayatımda ne kadar yüzleşemediğim şey varsa hepsiyle yüzleştim. Kendimi ne kadar baskıladığımı, canımı acıttığımı, kendimden uzaklaştığımı fark ettim. Mucize kursu sonrasında aydınlanmalarım ve farkındalıklarım arttı... Herkes deneyimlemeli ki Allah'ı yukarıda ya da başka bir yerde aramaktan vazgeçmeli ve öteki diye bir şey olmadığını anlamalı... Ben anladım...  Her şeyin zihnimizde olduğunu, önemli olan tek şeyin Nefes olduğunu anladım. Hülya hanım ve ekibiyle 43 yılımı 4 güne sığdırdık... Muhteşem mucize ekibiyle eğlenerek yeniden doğdum. Bu benim mucize serüvenim... Herkes mucizesini yaşamalı...

Beyhan AKINSAL

Mucize kursuna katılmadan önce çok çalışan bir zihnim vardı. Mucize kursuna katıldıktan sonra kendimi daha sakin daha huzurlu daha dingin hissediyorum. Duygular üzerimde eskisi kadar uzun süreli kalmıyor. Negatif duygu ve düşüncelerin sadece benim duygu ve düşüncelerimden kaynaklandığını biliyorum. Ben eğer rahat ve huzurluysam karşımdaki insanın negatif oluşunun beni etkilemediğini fark ettim. Bir de kendi enerjimin farkında değilmişim hep yorgun bitkin olduğumu düşünürdüm. Hala aynı tempoyla çalışıyorum ama kendimi daha enerjik ve istekli hissediyorum. Bu yoğunluğum arasında bile 10 dk ayırıp işyerimde the work yapıyorum ve bundan da çok mutlu oluyorum🤗 eski ben değilim ve eskisi gibi olmamak için bildiklerimi ve öğrendiklerimi kararlılıkla uygulamaya devam diyorum. Ve bunu yapmak için ayırdığım zaman beni çok mutlu huzurlu yapıyor.

Emine GÜNGÖR YALÇINTAŞ

Mucize kursundan çıkalı yaklaşık bir ay olmuş iken bunun üzerine düşünmek şimdi yeniden kendime bakmak gibi olacak. Nefes ile ilk tanıştığımda hayret ettim. Nasıl fark etmemişim düşüncesi tüm benliğimde yankılanıyordu sanki. Sanki yıllardır bir uykudaymışım ve biri bana “hadi kalk artık zamanı geldi” diyordu. Mucize Kursu sadece bir farkındalık anı aslında, hepimiz her şeyi biliyoruz, biliyoruz ama yapmıyoruz, biliyoruz ama üzerinde durmuyoruz. MK da sanki yıllardır içimizde biriken, içimize attığımız ve oraya hapsettiğimiz her şey birer birer açığa çıkmaya başlıyor. “Yıllardır buradayım beni neden görmüyorsun beni neden önemsemiyorsun” diyor. Ve artık tüm o hislere yıllar boyu yaptığımız gibi “Dur orada kes sesini” diyerek bakışımızı çevirmek yerine tüm acılara, tüm utançlara, tüm kızgınlıklara, kırgınlıklara ve daha bir sürü hisse ve düşünceye; “Olan oldu, hepsi geçti, gitti, bugün yeni bir gün, her şey insan için, her şey seni uyandırmak için” diyebilmeyi öğretiyor. Aslında öğretmek yavan bir tabir, hepimiz biliyoruz da hissetmemizi sağlıyor. Geçtiğini, gittiğini, dünyanın bir illüzyon olduğunu, gerçekte ise o aşırı anlam yüklediğimiz ben sandığımız bedenlerimizin bizim dahi olmadığını, her günün yeni bir gün olduğunu ve yaşadığımız müddetçe umudun olduğunu “Oh be dünya varmış meğer” hissini içinizde hissediyorsunuz. Değişiyorsunuz, dönüşüyorsunuz. Mucize Kursu hayatımı tümden değiştirmedi, henüz değil, ama bana yaptığı şey gerçekten üzerine düşünmeye değer ve hayatın sadece bir algı biçimi olduğu düşünüldüğünde algılarımı değiştirmemin başlangıcı oldu. Yeni yollara çıkma cesareti ve ölmeden önce yaşama isteği verdi. Tek yolu MK demiyorum ama ben MK da kendime gözlerimi açtım ve herkesin bir gün bir şekilde ölmeden önce uyanmasını dilerim.

Nilüfer ŞEKERCİ

Merhaba mucize kursu adı gibi gerçekten mucizeler yaratıyor. Ben kendi adıma buradan ayrılırken kendi mucizemi buldum kendimi buldum ne kadar boş şeylerle kafamı yorduğumu gördüm. Doğru nefes doğal nefes nedir hayatımızı neden bu kadar etkiliyor?  Bunu sorguluyorsunuz ama sonunda nefes ve düşünce gücünü birleştirince hayatta başaramayacağınız bir şey yok aklınıza gelen neyse o olması gerekendir zaten bırakın hayat size olanı bulmanıza yardımcı olsun. Nefesinizi tutmayın mutlu olmak herkesin hakkı. İçinizdeki çocuğa dönün o size doğru yolu gösterecek. Mucize böyle bir şey bana göre. Hayatta herkesin bir mucizesi vardır.  Herkese önerim Sizde gelin kendi mucizenizi bulun derim.

Gülçin DEMİRAL

Selamlar, mucize kursunun benim için anlamını kısaca yazmak isterim: mucize kursundan sonra olayları algılama seklim değişti, beni yoran olumsuz düşüncelerin zihnimi meşgul etme sureleri çok kısaldı, algılama kapasitemin artmasıyla, yargılamayı, eleştirmeyi büyük çoğunlukla hayatımdan çıkardım.  Kendime ve hayata güvenim arttı. Artık sunun farkımdayım, her şey akısında, her şey olması gerektiği gibi akıyor hayatta ve hayatımda, olanı kabul ediyorum ve yoluma devam ediyorum. Bu kabullenişin sunduğu huzuru, hissiyatı ancak mucize kursuna katılanlar anlayabilirler. Son olarak sizleri çok seviyorum

Havva UZUN

Kendimi dış dünyadan soyutlaya bildiğim mucize bir kurs. Uzun yıllardır kendim için bir şey yapmadığımı, aslında ne kadar değerli olduğumu, dışarıda her şeyin benim verdiğim değer kadar değerli olduğunu anladığım olaylara takılıp kalmak yerine, içinden geçebilmeyi nefesin ne kadar önemli olduğunu en önemlisi de içim deki kalbimde ki Birgül için artık bireyler yapmam gerektiğini ve daha bir çok şeyi bana veren mucize kursuna başta Hülya hanım ve tüm ekibine binlerce teşekkürler.

Birgül KOCADAĞ

Nefes dediklerinde ilk önce her insan gibi bunun fiziksel bir olgu olduğunu düşündüm ki onca arkadaşım bu terapiyi alırken itiraf ediyorum ret ettim. Ta ki bir melek Hülya ablam "mış  gibi yapmaktan yorulmadın mı? "Diyene kadar. .aynen öyle mutluymuş gibi, seviyormuş gibi.  Nefes bana hayatımı yeniden verdi. .Beni sevgili benin ne kadar değerli olduğunu ve her ne yaşarsam yaşayayım bunun hepsinin benim elimde olduğunu gösterdi. "Ben size şah  damarından daha yakınım “derken bunun nefes olduğunu gösterdi. 

Şifa veren meleklere ve beni ben yapan nefese binlerce şükür. İyiki varsınız. 

Belgin ŞEN

Nefes almayı bilmeden yaşıyormuşum. Bana nefes almayı öğrettiniz. Kendimi fark etmemi, ben olduğumu, yaşamın ve nefesin ne kadar önemli olduğunu keşfettirdiniz. Sihirli dokunuşlarınızla en kötü zamanımda bana nefes oldunuz. Sıkılmadan saatlerce, günlerce dinlediniz. Gözyaşlarımı, isyanımı, çaresizliğimi paylaştınız. Bana yolumu gösterdiniz. Sayenizde olanı kabul etmeyi öğrendim. İyi ki benim hayatıma nefes oldunuz. İyi ki VARSINIZ.

Şeniz CEBEL

Funda hocam ,size ne kadar teşekkür etsem az ,mucize kursunda bana ,hepimize katkılarınızdan dolayı..manevi olarak beni o kadar farklı bir noktaya taşıdınız ki ..kendimle yüzleştim,kendimle karşılaştım bu yolda..ve yine bu yolda bana sımsıcak şefkatinizle eşlik ettiğiniz için varlığınıza minnettarım 🙏nefese olan bakış açım sizinle derinlik kazandı ve bu yolda birçok kişiye katkı olmak ,nefes koçu olarak ilerlemekte olan kararlığıma , inancıma güç kattığınız için sonsuz teşekkürler 🙏 

Görkem Şahin

Mucize kursu bana içimdeki saklı cennetin kapılarını açtı . Kendi dünyamı keşif etmemi o dünyada hür ve özgürce yaşayabileceğimi bu hayatta sınırları başkalarının degil kendimizin koyduğunu bunlarla nasıl başa çıkacagımızı öğretti kısacası, kendi hayatımınızın bir deniz hayatımızın bir yelkenli bizimde kaptan oldugumuzu ve her lodosuda , güneşli günleride sadece kendimizle bir bütün olduğumuzda anlayıp kabul edip üstesinden gelecegimizi,kısacası her şeyi anlamamda ve öğrenmemde yardımcı oldu teşekkür ederim nefes ailem 🙏teşekkür ederim nevşah 😍

Mine Dombaycı

Mucize kursu bana içimdeki saklı cennetin kapılarını açtı . Kendi dünyamı keşif etmemi o dünyada hür ve özgürce yaşayabileceğimi bu hayatta sınırları başkalarının degil kendimizin koyduğunu bunlarla nasıl başa çıkacagımızı öğretti kısacası, kendi hayatımınızın bir deniz hayatımızın bir yelkenli bizimde kaptan oldugumuzu ve her lodosuda , güneşli günleride sadece kendimizle bir bütün olduğumuzda anlayıp kabul edip üstesinden gelecegimizi,kısacası her şeyi anlamamda ve öğrenmemde yardımcı oldu teşekkür ederim nefes ailem 🙏teşekkür ederim.

Mümine Dombaycı

 
Tüm hakları saklıdır. © 2003-2019 Nevşah Institute Kullanım Koşulları & Gizlilik Politikası design by ixir.